Łysienie – wypadanie włosów

Na czym polega wypadanie włosów?

Dla wielu panów gęsta czupryna to atrybut witalności, urody i... męskości. Trudno im zaakceptować postępujące wypadanie włosów. Często problem jest przyczyną kompleksów i dużego dyskomfortu - zwłaszcza, gdy dotyka młodych mężczyzn.

Głowa

Skuteczną metodą jest mezoterapia igłowa. Za pomocą licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się specjalnie przygotowane koktajle odżywiające włosy lub środki farmakologiczne. O doborze terapii decyduje lekarz po uprzednim zdiagnozowaniu pacjenta. Kuracja wymaga przynajmniej kilku zabiegów, natomiast skutek to miłe zaskoczenia. W wyniku mezoterapii następuje widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje się proces wypadania i bardzo często włosy odrastają. Warunkiem ich odrostu jest obecność żywych mieszków włosowych. Dlatego, szczególnie u mężczyzn, tak ważna jest profilaktyka. Poprzez rozpoczętą odpowiednio wcześniej, można znacząco opóźnić łysienie.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Najczęstszą postacią łysienia jest jednak łysienie typu męskiego (androgenowe). Dotyczy ono około 60% mężczyzn powyżej 50. roku życia. Ten typ łysienia nierzadko rozpoczyna się w wieku 16–20 lat i występuje rodzinnie. Postępujące z wiekiem wypadanie włosów jest naturalnym procesem fizjologicznym związanym z obecnością męskich hormonów płciowych.

Niektórzy mężczyźni są nosicielami tzw. genu łysienia, odziedziczonego najczęściej po ojcu. Łysienie rodzinne stwierdza się w 2/3 przypadków. Zaczyna się ono zwykle od okolic skroniowo-czołowych, gdzie tworzą się zakola. Włosy mogą też przerzedzać się nad czołem i na szczycie głowy, podczas gdy na obwodzie ich ilość zmniejsza się nieznacznie.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?