Nadpotliwość dłoni

Na czym polega nadmierna potliwość dłoni?

Nadpotliwość dłoni występuje przeważnie w sytuacjach wysokiego napięcia – zdenerwowania, stanu lękowego oraz chorób związanych z przysadką mózgową, tarczycą, cukrzycą lub nowotworami. Może towarzyszyć menopauzie i otyłości. Potliwość dłoni to ogromny dyskomfort dla osób, które cierpią na tę przypadłość. Sprawia ono, że dana osoba źle czuje się w towarzystwie, co potęguje jej stres i zwiększa potliwość dłoni.

Dłonie

Podanie toksyny botulinowej powoduje blokowanie wydzielania potu danej okolicy. Zabieg polega na równomiernym ostrzyknięciu obszaru objętego wzmożoną potliwością. Wcześniej, dla większego komfortu zabiegu, skórę znieczula się kremem. Procedura trwa około 30 minut i daje bardzo dobre efekty. Najczęściej zabieg wykonuje się dla zredukowania pocenia się pod pachami, na dłoniach i stopach. Kurację powinno się powtórzyć średnio po 5-9 miesiącach. To obecnie najszerzej stosowana i polecana metoda.

Jakie są przyczyn nadmiernej potliwości?

Przeważnie przyczyną nadmiernego pocenia się dłoni jest stres i emocje związane z nową sytuacją. Czasem może być oznaką chorób, na przykład nadczynności tarczycy, naczyniowych bólów głowy, cukrzycy czy nowotworów. Proces wydzielania znacznej ilości potu na obszarze dłoni odbywa się na stronie wewnętrznej rąk. Odczuwalne, nieprzyjemne odczucie zawilgocenia dłoni sprawia, iż człowiek traci pewność siebie i próbuje jak najszybciej ukryć swoją przypadłość.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?