Jak prawidłowo dbać o skórę latem?

Moc w tubce

Chronimy skórę dwukierunkowo: przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz wzmacniając warstwę ochronną naskórka. Promieniowanie słoneczne przyspiesza proces starzenia się skóry, dociera nawet do jej głębokich warstw, dlatego niezmiernie ważne jest stałe korzystanie z filtrów. Na wakacjach to jest już absolutny mus, bo nawet w cieniu niebezpieczne promienie do nas docierają. Należy systematycznie w ciągu dnia smarować skórę, zwłaszcza w jej delikatnych okolicach (twarz, szyja, dekolt). Drugi element to właściwe nawilżanie i odpowiedni krem, zabezpieczający naskórek przed odparowywaniem wody. To również zapewni skórze odpowiednie nawodnienie.

Nawilżenie w ampułce

Niestety sam krem wielokrotnie nie wystarczy. Warto wtedy wzmocnić skórę mezoterapią. To jeden z najpopularniejszych zabiegów anty-aging, który nie tylko świetnie ją nawilży, ale stanowi doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową. Jędrna, dobrze nawodniona skóra dłużej opierać się będzie procesom starzenia, później pokażą się na niej zmarszczki czy wiotkość. Zabieg polegający na nakłuwaniu i podawaniu w skórę substancji odżywczych oraz niesieciowanego kwasu hialuronowego należy do grupy procedur nieinwazyjnych i naturalnych. Efektem jest poprawa wyglądu skóry, jej gładkości i elastyczności i aby go utrzymać, konieczne są powtórki raz na miesiąc, dwa.

Bardziej długotrwałe efekty gwarantuje zabieg Restylane Skinboosters, zawierający stabilizowany kwas hialuronowy. Dzięki temu dłużej utrzymuje w skórze jej prawidłowe nawilżenia. Skóra odzyskuje naturalny blask, staje się bardziej jędrna i napięta. Najlepiej wykonać serię trzech zabiegów co 3-4 tygodnie, a potem jeden przypominający raz na pół roku.

Profesjonalne zabiegi medyczne w dogodnym dla Ciebie terminie