Pielęgnacja skóry

Piękna, zdrowa, nawilżona  skóra to wyznacznik każdej zadbanej kobiety. Aby to uzyskać niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja. W ciągu dnia nasza skóra narażona jest na stres i szkodliwe działanie środowiska – wahania temperatury, zanieczyszczenia, promieniowanie UV, mróz, kurz, wiatr czy klimatyzację. Mają one istotny wpływ na jej wygląd i kondycję. Często dotykają ją różnego rodzaju problemy: przesuszenie, utrata kolorytu, przebarwienia. Odpowiednia, domowa pielęgnacja skóry, to uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej, mających na celu nawilżenie i wzmocnienie jej głębszych warstw, niedostępnych dla kremu.

Ważny jest prawidłowy dobór kosmetyków, które będą ją chronić, nawadniać i regenerować. Kremy na dzień przystosowane są więc do skutecznej walki z bombardującymi wolnymi rodnikami, często posiadają też odpowiednie filtry UVA i UVB chroniące przed promieniami słonecznymi. Najważniejszą ich funkcją, poza ochroną przed niekorzystnymi czynnikami, jest też silne nawilżenie skóry, która bez odpowiedniej opieki z łatwością ulega przesuszeniu. Dostatecznie uwodniona, trudniej natomiast ulega podrażnieniom i wolniej się starzeje. Nocą skóra intensywnie się regeneruje. Dzięki poprawie mikrokrążenia substancje zawarte w preparatach pielęgnacyjnych lepiej się wchłaniają, przez co ich działanie jest dużo skuteczniejsze. Kremy na noc mają więc bogatszy skład od dziennego i zawierają więcej składników aktywnych – mikroelementów, wyciągów roślinnych, związków wiążących wodę, peptydów czy witamin. Dzięki temu intensywnie odżywiają, nawilżają i stymulują skórę do odbudowy.

W zależności od typu, rodzaju i problemu skóry dobierany jest odpowiedni preparat. W Gabinecie oferujemy kosmetyki pielęgnacyjne i przeciwzmarszczkowe  renomowanych marek Obagi , Cell Fusion C, Bioderma , Avene oraz wielu innych.

Kosmetyki Obagi zapewniają kompleksowe podejście do pielęgnacji skóry bazujące na solidnych zasadach naukowych. Efekt stosowania kosmetyków i preparatów Obagi to piękna, zdrowa skóra, o jednolitym kolorycie, wolna od chorób i nadmiernej wrażliwości, nawilżona oraz prawidłowo funkcjonująca, dzięki czemu może skutecznie zwalczać oznaki starzenia.

Kosmetyki Cell Fusion C oferują rozwiązania na różne problemy skórne, bazując na innowacyjnym systemie TDDS, który gwarantuje wysoką skuteczność działania, dzięki głębokiej penetracji składników aktywnych. Dodatkowo zastosowano „Technologię Nanocząsteczek”, którą stanowią mikroskopijne cząstki o średnicy nie przekraczającej 100 nanometrów. Dzięki temu, że są one 200 razy mniejsze od ludzkich komórek, mogą wnikać w głębsze warstwy skóry niż składniki tradycyjnie stosowane w kosmetykach. Połączenie obu tych technologii gwarantuje wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo działania.

Profesjonalne zabiegi medyczne w dogodnym dla Ciebie terminie