Wypełnianie zmarszczek wokół oczu

Czym są zmarszczki statyczne?

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już około 25 roku życia. To podłużne zagłębienia powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej „rusztowaniu” utworzonym z włókien kolagenowych i elastynowych.

Okolica oczu

Jeżeli kurze łapki są utrwalone i po zabiegu produktem jadu kiełbasianego nie uzyskujemy pełnej korekcji, wtedy korzystamy z preparatów wypełniających. Są to preparaty kwasu hialuronowego zawarte w ampułkach, o bardzo delikatnej konsystencji. Podajemy je bezpośrednio w linie zmarszczek, uzyskując ich spłycenie i wygładzenie.

Jaka jest przyczyna powstawania zmarszczek statycznych?

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa. Dlatego od razu widać w tym miejscu zmęczenie, stres, nieprzespaną noc, no i …wiek. Okolica oczu starzeje się bardzo szybko. Pierwsze zmarszczki pojawiają się tutaj już w młodym wieku, ok. 20-25 roku życia. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka (ma ok. 0,5 mm, podczas, gdy na policzkach ok. 2mm) a brak podskórnej tkanki tłuszczowej, sprawia, że nie potrafi dobrze bronić się przed niekorzystnym wpływem środowiska, słońcem, zmianami temperatur. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że zmarszczki powstają bardzo szybko - często jest pierwszy obszar na twarzy, gdzie są widoczne. Poza tym znajdujące się wokół 22 mięśnie cały czas pracują , gdy się śmiejemy, mrużymy oczy, co sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych- tzw. „kurzych łapek” - a te nieleczone przekształcają się w trwałe zagniecenia.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?