Wampirzy lifting – nie tylko dla celebrytów

Procedura podania osocza bogatopłytkowego, znanego również pod nazwą „Wampirzy lifting” zyskała medialną sławę, dzięki promującym ją celebrytach. Zdjęcie po tym właśnie zabiegu, zamieszczone przez Kim Kardashian obiegło świat. Inne gwiazdy nie pozostały w tyle – swoimi doświadczeniami i obserwacjami dzieliły się m.in. Marta Grycan i Joanna Krupa. Metoda od lat stosowana w medycynie regeneracyjnej, idealnie wpisała się panujący trend naturalnego wyglądu. Zabieg poprawia elastyczność skóry, spłyca powierzchowne zmarszczki i sprawia, że skóra wygląda młodo i promiennie.

Wskazania:
– zwiotczała i zniszczona skóra
– starzejąca się i uszkodzona promieniami UV skóra
– skóra odwodniona i wymagająca nawilżenia
– powierzchowne, drobne zmarszczki
– leczenie łysienia
– blizny potrądzikowe

Zabieg:
Skóra przed zabiegiem znieczulana jest specjalnym kremem. Procedura trwa około 30 minut i polega na pobraniu próbki krwi oraz oddzielenia z niej osocza bogatego w płytki krwi. Powstała w ten sposób substancja jest wstrzykiwana w leczony obszar. Bezpośrednio po podaniu osocza na skórze pozostają ślady po ukłuciach i niewielkie zgrubienia w miejscach zdeponowania preparatu, które dość szybko znikają. Terapia osoczem jest bezpiecznym zabiegiem, który może być stosowany niemalże u każdego pacjenta. Ilość wymaganych procedur i ich częstotliwość zależy od problemu; początkowa seria to 2-3 zabiegi odstępie miesiąca.

Efekty:
Podanie osocza pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu – uruchamia proces przebudowy skóry. Następuje regeneracja tkanek, poprawa mikrokrążenia, a co za tym idzie odżywienie skóry. Staje się ona bardziej jędrna i napięta, zmarszczki ulegają spłyceniu i poprawia się jej koloryt. Należy pamiętać, że zainicjowany proces odbudowy wymaga czasu. Pierwsze efekty widoczne są po miesiącu, a pełny rezultat średnio po pół roku.

Przeciwwskazania:
– choroby krwi
– nowotwory
– ciąża i okres karmienia
– leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów

Profesjonalne zabiegi medyczne w dogodnym dla Ciebie terminie