Laser Alma Harmony XL – SHR – usuwanie owłosienia

Co to jest Alma Harmony XL - SHR?

Multiaplikacyjny laser Alma Harmony XL z zastosowaniem głowicy SHR – AFT umożliwia usunięcie niechcianego bądź nadmiernego owłosienia z twarzy i ciała. Nowatorska technologia IN-Motion pozwala na szybsze i komfortowe przeprowadzenie zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności.

Zastosowanie lasera Alma Harmony XL- SHR:

  • Nadmierne lub niepożądane owłosienie twarzy lub ciała

Efekty zabiegu

Pierwszy zabieg usuwa średnio 30% owłosienia – wynika to z faz wzrostu włosa - dlatego procedura musi być powtarzana. Uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów jest też bardzo indywidualne i zależy od wielu czynników, takich jak: kolor włosów, rodzaj włosów, część ciała. Średnio wykonuje się serię od 4 do 8 zabiegów, na twarzy w odstępach 4 – 6 tygodni, a na ciele dłuższych, bo od 6 do 8 tygodni.

* ostateczny efekt zabiegu zależy od stanu i właściwości osobniczych skóry Pacjenta

Przebieg zabiegu

W zależności od wielkości obszaru procedura może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Laser operując mniejszą ilość energii, ale deponowaną kilkukrotnie w tym samym miejscu, sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. W trakcie terapii urządzenie dodatkowo chłodzi naskórek, dzięki czemu usuwanie owłosienia szczególnie wrażliwych okolic staje się bardziej komfortowe dla pacjenta. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i tkliwa – objawy te ustąpią samoistnie w ciągu 2-3 dni. Warto w tym czasie stosować odpowiednie kosmetyki natłuszczające. Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez co najmniej 3-4 tygodnie oraz konieczność stosowania najwyższej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50+). Do 3-4 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu. Stosowanie preparatów złuszczających nie jest rekomendowane w ciągu 3-4 tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania

  • Ciążą i okres karmienia piersią
  • Osoby z chorobą nowotworową
  • Osoby posiadające rozrusznik serca
  • Osoby chore na epilepsje
  • Stany zapalne w miejscu przeprowadzania zabiegu
  • Przerwana ciągłość naskórka w miejscu przeprowadzania zabiegu

Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszą pomocą?