Nadpotliwość pach

Czym jest nadmierna potliwość pach?

Nadmierne pocenie się to wstydliwy problem. Mokre plamy na ubraniach wyglądają nieestetycznie, a dodatkowo rozkładający się pot powoduje nieprzyjemny zapach. Problem ten występuje niezależnie od pory roku, chociaż latem z uwagi na wysoką temperaturę, jest szczególnie dokuczliwy.

Pachy

Podanie neurotoksyny BOT powoduje blokowanie wydzielania potu danej okolicy. Zabieg polega na równomiernym ostrzyknięciu obszaru objętego wzmożoną potliwością. Wcześniej, dla większego komfortu zabiegu, skórę znieczula się kremem. Procedura trwa około 30 minut i daje bardzo dobre efekty. Najczęściej zabieg wykonuje się dla zredukowania pocenia się pod pachami, na dłoniach i stopach. Kurację powinno się powtórzyć średnio po 5-9 miesiącach. To obecnie najszerzej stosowana i polecana metoda.

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

Nadmierna potliwość jest spowodowana przez nadaktywność gruczołów potowych, które są elementem strukturalnym gruczołów wydzielania wewnętrznego. Mogą wpływać na nią czynniki psychiczne i emocjonalne. Pot pojawia się pod wpływem wysokiej temperatury środowiska lub intensywnego wysiłku fizycznego. Do zaburzenia potliwości może dojść w wyniku stanów podgorączkowych lub nieustannych stresów i problemów natury psychicznej. Niestety, mokre plamy na ubraniach wyglądają nieestetycznie, a dodatkowo rozkładający się pot powoduje nieprzyjemny zapach.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?