Niekształtna, cofnięta broda

Na czym polega problem niekształtnej, cofniętej brody?

Zbyt mała lub cofnięta czy niekształtna zaburza harmonie całej twarzy. Często przyciąga uwagę rozmówców, zbyt mała dodatkowo skraca optycznie twarz lub zlewa się z podbródkiem. Cierpi na tym atrakcyjność profilu oraz proporcje twarzy. Broda u mężczyzny powinna mieć wyraźnie zaznaczone kąty żuchwy - kształtem zbliżona do prostokąta.

Broda

W zależności od problemu lekarz wybiera właściwy preparat - kwas hialuronowy lub Radiesse.
Podanie kwasu hialuronowego w natychmiastowy sposób skoryguje kształt brody. Dzięki temu zmieni się owal twarzy, broda stanie się bardziej widoczna, zyska wyraźniejszy kontur i symetrię. Zastosowanie kwasu hialuronowego zapewnia doskonałe efekty estetyczne, utrzymujące się około 10-12 miesięcy.
Podanie RADIESSE daje natychmiastowo widoczny efekt. Żel zostaje całkowicie wchłonięty przez organizm po około 3 miesiącach, ale nie oznacza to, że nasza twarz powraca do stanu sprzed zabiegu. Hydroksyapatyt wapnia do tego czasu wytwarza już bowiem nowe włókna kolagenowe, które zagęszczają skórę i sprawiają, że odzyskuje ona naturalną młodość. Rezultaty dzięki wytworzonym włóknom kolagenowym mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.

Jakie są przyczyny cofniętej lub zbyt małej brody?

W większości wynikają z budowy anatomicznej pacjenta, która często jest dziedziczna po rodzicach czy dziadkach. Czasem związana jest z wadą zgryzu i założenie aparatu ortodontycznego korzystnie wpłynie na zmianę jej układu.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?