Wiotka skóra dłoni

Na czym polega problem wiotkości dłoni?

Z biegiem lat, ale i z uwagi na niekorzystnie wpływające czynniki zewnętrzne skóra dłoni staje się sucha i pozbawiona nawilżenia. Zauważalna jest przede wszystkim utrata elastyczności i jędrności skóry oraz uczucie ściągania, związane z wyraźnym spadkiem nawilżenia tkanek. A zadbane dłonie są bardzo ważnym elementem wizerunku każdej kobiety.

Dłonie

Zabieg wzmacniający i silnie nawilżający skórę rąk, to zabieg Skinboosters. Kwas hialuronowy, którym ostrzykujemy skórę tworzy w niej delikatną siateczkę, która pęczniejąc nawilża i pogrubia naskórek. Zabieg polecany zwłaszcza dla osób około 30-40 roku życia, w serii około 2-3, wykonując średnio co dwa tygodnie.

Jakie są przyczyny wiotkości dłoni?

Powodów starzenia się skóry dłoni jest wiele: skóra dłoni nie zawiera gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową. Jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco-nawilżającej, co przyczynia się do jej szybszego starzenia. Ponadto jest narażona na działanie czynników zewnętrznych – latem, na działanie promieni słonecznych, które powodują tzw. słoneczne starzenie się skóry. Zimą, na niekorzystne dla skóry wahania temperatur, mróz i chłód, a w pomieszczeniach działanie suchego powietrza. Poza tym ręce mają ciągły kontakt z chlorowaną wodą, środkami czystości i detergentami. Efektem oddziaływania tych wszystkich czynników jest przede wszystkim przyspieszone starzenie skóry. Powstają przebarwienia, skóra staje się cienka i szorstka.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?