Zagłębienia skroniowe

Czym są zagłębienia skroniowe?

Zanik podściółki tłuszczowej odgrywa znaczącą role w procesie starzenia się skroni, które z tego powodu psukcesywanie się zapadają. Jest to również przyczyną bocznego opadania brwi, nie mających już oparcia na skroniach. Daje to efekt smutnej i starzejącej się twarzy.

Skronie

Jednym z zabiegów, które pozwolą przywrócić utraconą objętość i stworzyć rusztowanie dla brwi jest podanie wolumetrycznego kwasu hialuronowego. Efekty widoczna są bezpośrednio po zabiegu - zagłębienie się spłyca, mniej widoczny staje się cień w obrębie oczodołów. Wypełnienie dołów skroniowych odmładza twarz i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.
Kolejną procedurą, która w stopniowy sposób pozwoli odbudować brakującą objętość jest zabieg z użyciem kwasu L-polimlekowego. Efekty tego zabiegu będą widoczne średnio po 4 tygodniach, gdyż zadaniem podanego preparatu jest stymulacja naturalnego kolagenu. Rezultat będzie narastał w czasie, co zapewnia pełną dyskrecją procedury. Wytworzony kolagen zapewni naturalny efekt, utrzymujący się do dwóch lat.

Jaka jest przyczyna powstawania zagłębień skroniowych?

Pełne skronie, to jeden z elementów tak zwanego "trójkąta młodości" – który dodatkowo obejmuje wyraźnie zarysowaną okolicą policzkową i regularną linią żuchwy. Niestety, wraz z wiekiem ten trójkąt odwraca się i zamienia w "piramidę starości": skronie się zapadają, pojawiają się cienie i zagłębienia pod oczami, a opadająca skóra gromadzi się w obrębie linii żuchwy, często tworząc tzw. "chomiczki". Dzieje się tak z powodu zaniku i redystrybucji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo dochodzi do zaniku kośćca, szczególnie w okolicy skroniowej, czoła, szczęki. Twarz wygląda na smutną i często starszą, niż wskazuje metryka.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?