Broda brukowana czyli marszcząca się broda

Na czym polega broda brukowana?

Broda jak kostka brukowa czy skórka pomarańczy - tak opisowo można nazwać wygląd brody, która „gniecie się” w charakterystyczny sposób przy napinaniu. Linia żuchwy wygląda przez to jakby była nieregularnie pofalowana oraz zaciągnięta na bocznym brzegu brody.

Broda

Podanie neurotoksyny BOT całkowite wygładza gniecenie, zapobiega też jego utrwalaniu, czyli przechodzeniu zmarszczek mimiczne w statyczne. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, trwa kilka minut i w żaden sposób nie wyłącza z codziennych aktywności. Efektem gładkiej brody można się cieszyć od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, a pacjent oducza się napinania tych mięśni.

Jak powstaje broda brukowana?

Jest całkowicie naturalny proces wynikający z pracy mięśni. Biorący udział w mimice mięsień bródkowy oraz postępujący proces starzenia się skóry, utraty jędrności i nawilżenia sprawiają, że zagniecenia będą coraz bardziej widoczne. Jeżeli nie usuniemy przyczyny i nie zrelaksujemy mięśnia, zmarszczki będą się systematycznie pogłębiać i twarz będzie wyglądała na starszą.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?