Wiotkość skóry twarzy
Na czym polega wiotkość skóry?
Starzenie się skóry to proces nieuchronny, związany z postępującym wraz z wiekiem starzeniem się całego organizmu. W przeciwieństwie do innych organów, zmiany w skórze są widoczne. Zmiany te zachodzą jednak nie tylko pod wpływem mijającego czasu, ale również wskutek działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych. I chociaż nie mamy wpływu na uwarunkowania genetyczne decydujące o tempie starzenia się skóry, to możemy w pewnym stopniu ograniczać niekorzystny wpływ otoczenia. Odpowiednio ułożona i wdrożona terapia anti-aging może zatrzymać lub spowolnić działanie czasu.
Skóra twarzy
Przyczynę wiotkości można rozwiązać podając kwas polimlekowy, preparat stymulujący produkcję własnego kolagenu. Efekty tego zabiegu będą widoczne najwcześniej po 4 tygodniach, gdyż zadaniem podanego preparatu jest stymulacja naturalnego kolagenu. Rezultat będzie narastał w czasie, co zapewnia pełną dyskrecją procedury. Wytworzony kolagen zapewni naturalny efekt, utrzymujący się do dwóch lat.
Dodatkowym zabiegiem jest implantacja nici rewitalizujących PDO. Wykonane z rozpuszczalnej substancji, podane w skórę inicjują proces odbudowy i regeneracji. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.
Jakie są przyczyny wiotkości skóry?
Wraz z wiekiem skóra zmienia się – traci swoją sprężystość i elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), maleje aktywność gruczołów potowych i łojowych. Słabną możliwości zatrzymywania wody przez skórę, a więc łatwiej ulega ona odwodnieniu. A to już krok o powolnego opadania, które dodatkowo wzmacnia grawitacja.