Utrata gęstości skóry

Na czym polega utrata gęstości skóry twarzy?

Proces starzenia się skóry polega na utracie kwasu hialuronowego oraz kolagenu, odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniej jędrności i elastyczności. Wraz z ich powolnym zanikiem skóra zaczyna wiotczeć i opadać tworząc bruzdy, zmarszczki oraz nieregularną linię żuchwy.

Twarz

Sposobem na odbudowę gęstości skóry jest implantacja, czyli założenie rozpuszczalnych nici z haczykami. Efekt nastąpi dwutorowo: natychmiastowo - poprzez mechaniczne napięcie skóry oraz późniejszy - wykorzystujący biomedyczne właściwości zaimplantowanej nici. Po około 14 dniach od wprowadzenia nici rozpoczyna się proces produkcji kolagenu i trwa do momentu rozpuszczenia się nici czyli 8-9 miesięcy. Nowo powstałe włókna kolagenowe przyjmują linijny kształt, co w efekcie daje dodatkowy efekt napięcia i zagęszczenia skóry. Korzystny efekt utrzymuje się do 2 lat, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.
Kolejną metodą jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Jego działanie poprawi kondycję skóry, jej koloryt, napięcie i strukturę. Badania kliniczne podają, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, ale o ilości i częstotliwości decyduje lekarz na podstawie konkretnego problemu.

Jakie są przyczyny utraty gęstości skóry twarzy?

Poprzez stopniowy zanik kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i zmian w obrębie tkanki podskórnej oraz kośćca, skóra zaczyna tracić jędrność i napięcie. Staje się również coraz cieńsza, tak jakby "ścieńczała", co w znacznym stopniu dodaje lat.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?