Utrata kształtu i konturu ust

Czym jest utrata kształtu i konturu ust?

Z wiekiem tracą one jędrność, czerwień wargowa zanika, zaciera się granica pomiędzy czerwienią wargową i skórą. Coraz mniej widoczny jest zarys rynienki tzw. łuku kupidyna, a zwiotczała struktura ust powoduje opadanie kącików. Efektem jest smutna, niezadowolona i starzejąca się twarz.

Usta

Zastosowany preparat kwasu hialuronowego, pozwoli odbudować utraconą objętość, przywrócić naturalny kształt wargom, odtworzy zarys rynienki oraz uniesie kąciki. Zabieg nie powoduje efektów ubocznych, a rezultaty są natychmiastowe. Efekty utrzymują się 6-12 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne).

Jaka jest przyczyna utraty objętości i konturu ust?

Proces starzenia obejmuje również usta i ich okolicę. Czerwień wargowa staje się coraz bledsza, pojawiają się zmarszczki, usta tracą objętość sprawiając wrażenie pustych w środku. Wydłuża się odległość od nosa do górnej wargi, która stopniowa zanika, jakby chowając się do środka. Na skutek braku oparcia, często usta zapadają się, nadając twarzy zacięty wyraz.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?