Przesuszone i odwodnione usta

Czym są przesuszone usta?

Usta to wizytówka każdej kobiety. Niezależnie od kształtu i wielkości ich struktura powinna być gładka i napięta. Przesuszone czy poprzecinane zmarszczkami usta - to nieprzyjemna i często nieestetyczna dolegliwość. Nie tylko nie podkreślają urody, lecz dodają lat.

Usta

Podanie kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest w skórze za utrzymanie właściwego nawilżenia rozwiąże problem. Usta staną się gładsze, jędrniejsze i młodsze bezpośrednio po zabiegu. Efekty utrzymują się około 6 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne).

Jaka jest przyczyna odwodnionych ust?

Z biegiem lat lub na skutek niekorzystnie wpływających czynników zewnętrznych - klimatyzacji, promieni słonecznych, wiatr - usta tracą swą jędrność i gładkość. Minimalna ilość gruczołów łojowych na delikatnym naskórku ust powoduje, że są one podatne na wysuszanie i szybciej pojawiają się na nich oznaki starzenia.Pojawiają się zmarszczki, wargi stają się przesuszone, sprawiając wrażenie zapadniętych lub spierzchniętych. Często nie pasują do skóry twarz, która jest elastyczna i napięta.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?