Uśmiech dziąsłowy

Czym jest uśmiech dziąsłowy?

Uśmiech dziąsłowy, tzw. gummy smile, to uśmiech uwidaczniający nadto dziąsła, przez co zęby wydają się optycznie mniejsze, a uśmiech czasami mniej atrakcyjny. Dla wielu osób pokazanie białego, jasnego uśmiechu nie jest możliwe z powodu wystających różowych dziąseł. Często problem jest przyczyną kompleksów.

Usta

Podanie neurotoksyny BOT jest jedną z najprostszych, najszybszych i najmniej inwazyjnych procedur zminimalizowania objawów problemu. Preparat wykrzykuje się w okolice skrzydełek nosa. Powoduje to zmniejszenie skurczu mięśni, gdyż preparat działa na komórki nerwowe. Dzięki temu mięśnie wokół ust są osłabione, przez co nie podnoszą górnej wargi tak wysoko i dziąsła nie są widoczne. Procedura trwa kilkanaście minut, a efekty utrzymuje się około 6 miesięcy - na co wpływają indywidualne predyspozycje.

Jaka jest przyczyna powstania uśmiechu dziąsłowego?

Powody powstania tej dolegliwości mogą być różne: zbyt krótka warga górna, rozwój i wielkość zębów, a czasem jest to wada genetyczna. Leczenie przyczyny obejmuje działania z zakresu ortodoncji i mikrochirurgii. Podanie neurotoksyny BOT nie likwiduje przyczyny, tylko objawy problemu, dzięki czemu pacjenci mogą swobodnie funkcjonować.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?