Zmarszczki palacza

Czym są zmarszczki palacza?

Zmarszczkami palacza często nazywane są linie nad górną wargą. Wbrew swojej nazwie wcale nie dotyczą wyłącznie osób, które palą papierosy. Zmarszczki takie powstają z powodu naturalnych ruchów ust lub wynikają z procesu starzenia się skóry.

Zmarszczki nad górną wargą

Rozwiązanie problemu jest dwuetapowe - wpierw eliminuje się wielokrotną przyczynę ich powstania, czyli pracę mięśnia, podając neurotoksynę BOT. Następnie zmarszczki - jeśli są już utrwalone należy wypełnić. W tym celu stosowany jest kwas hialuronowy, który pozwoli wypełnić linie i wygładzić skórę. W zależności od kondycji skóry, głębokości zmarszczki dobierany jest odpowiedni preparat. Dla delikatniejszych lub mało widocznych zmarszczek praktyczny będzie zabieg Skinboosters, który dodatkowo nawilży leczony obszar; w przypadku zagniecionej skóry należy sięgnąć po wypełniacz.

Jaka jest przyczyna powstania zmarszczek palacz?

O powstawaniu zmarszczek wokół ust decyduje wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, kostnej szczęki oraz żuchwy i tkanki mięśniowej. Poza tym warto dodać, że praca mięśnia, który znajduje się wokół ust i odpowiada za mimikę utrwala powstawanie zmarszczek.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?