Sucha, wiotka oraz zniszczona skóra wokół oczu

Na czym polega nawilżanie i kondycjonowanie skóry?

Cienką skórę wokół oczu należy wzmocnić już po 25 roku życia, czyli od momentu, kiedy skóra zaczyna się starzeć. Profilaktycznie podanie mezoterapii czy osocza bogatopłytkowego pozwoli dłużej utrzymać odpowiednie nawilżenie i napięcie, co w znaczącym stopniu zahamuje powstawanie zmarszczek.

Delikatna okolica oczu

Wokół oczu powstają zmarszczki mimiczne i senne, grawitacyjne oraz będące wynikiem naturalnych procesów starzenia. Zachowanie wyrazistego, atrakcyjnego spojrzenia wymaga systematycznej troski. Nie tylko dobrego kremu, ale też w porę przeprowadzonych zabiegów w gabinecie Medycyny Estetycznej. Aby opóźnić ich powstawanie lub zminimalizować ich ilość i głębokość, skórę można nawilżyć mezoterapią lub odżywić osoczem bogatopłytkowym. W zależności od problemu, lekarz dobierze odpowiednią metodę. Obie są małoinwazycjne i bezpieczne. Polegają na nakłuciu skóry bardzo cieniutka igiełką po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu. Terapia jest wówczas praktycznie bezbolesna. O ilości i częstotliwości zabiegów decyduje lekarz.

Jaka jest przyczyna przesuszenia i wiotkości skóry?

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa. Dlatego od razu widać w tym miejscu zmęczenie, stres, nieprzespaną noc, no i …wiek. Okolica oczu starzeje się bardzo szybko. Pierwsze zmarszczki pojawiają się tutaj już w młodym wieku, około 20-25 roku życia. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka (ma około 0,5 mm podczas, gdy na policzkach około 2mm), a brak podskórnej tkanki tłuszczowej sprawia, że nie potrafi dobrze bronić się przed niekorzystnym wpływem środowiska, słońcem, zmianami temperatur.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?