Popękane naczynka

Czym są popękane naczynka?

Popękane naczynka krwionośne, czyli siatka czerwonych punktów, tzw. pajączki nie wyglądają zbyt estetycznie. Mogą pojawiać się przy każdym typie cery i niezależnie od wieku. Najczęściej problem ten dotyczy osób ze skórą wrażliwą, suchą, delikatną i skłonną do alergii.

Twarz

Zabiegiem, który rozwiążę problem rozszerzonych naczynek jest zastosowanie lasera diodowego Varilite. Efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu i zamknięcia wszystkich naczyń należy wykonać serię zabiegów, o której zadecyduje lekarz.
Wykonanie zabiegu zamykania naczynek jest trwałe, ale nie powstrzyma powstawania nowych, szczególnie przy utrzymywaniu się czynników predysponujących, takich jak ekspozycja na słońce, trądzik różowaty, zaburzenia krążenia żylnego itd.

Jaka jest przyczyna pękania naczynek?

Początkowo zazwyczaj obecny jest tylko rumień, wyraźnie nasilony pod wpływem emocji, lecz z upływem czasu zaczynają uwidaczniać się pojedyncze drobne naczynka o żywoczerwonej barwie, które określamy mianem teleangiektazji.
Czynnikami środowiskowymi sprzyjającymi pojawianiu się nowych naczynek są ekspozycja na ekstremalne temperatury i ich gwałtowne zmiany, wiatr, promieniowanie UV, alkohol, kawa, niektóre przyprawy oraz niewłaściwa pielęgnacja. Teleangiektazje występują częściej u osób przewlekle stosujących kortykosteroidy, w przebiegu nadciśnienia, twardziny układowej, a także u kobiet, co ma związek z oddziaływaniem estrogenów na skórę i ściany naczyń.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?