Utrata owalu twarzy

Na czym polega utrata owalu?

Starzenia się twarzy obejmuje kilka procesów, które sprawiają, że policzki opadają, rysy tracą wyrazistość, a twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Linia żuchwy staje się nieregularna, zaciera się granica podbródka, tworzą się tzw. chomiczki. To również efekt grawitacji, która latami oddziałuje na naszą skórę i tkanki, ściągając je w dół.

Twarz

Sposobem na przywrócenie utraconej objętości i stopniowe odbudowania "trójkąta młodości" jest podanie preparatu wolumetrycznego.
Kwas hialuronowy pozwala odtworzyć objętość w okolicach dołów skroniowych, policzków, doliny łez, okolicy przyusznej, skrzydełek nosa, brody oraz linii żuchwy. Zabieg polega na podawaniu gęstego usieciowanego kwasu hialuronowego głęboko w tkankę podskórną. Preparat może być podawany za pomocą igły lub kaniuli przy miejscowym znieczuleniu. Efekt jest natychmiastowy i bardzo naturalny, utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

Inną procedurą jest zabieg z użyciem kwasu l-polimlekowego, który w stopniowy sposób pozwoli odbudować brakującą objętość. Efekty tego zabiegu będą widoczne średnio po 4 tygodniach, gdyż zadaniem podanego preparatu jest stymulacja naturalnego kolagenu. Rezultat będzie narastał w czasie, co zapewnia pełną dyskrecją procedury. Wytworzony kolagen zapewni naturalny efekt, utrzymujący się do dwóch lat.

Radiesse czyli hydroksyapatyt wapnia to również preparat stosowany do odbudowy objętości. Jego działanie jest dwutorowe: wypełnia, a równocześnie na nowo stymuluje naturalny proces produkcji własnego kolagenu, gwarantując skuteczne i długotrwałe wypełnienie.

Jakie są przyczyny utraty owalu?

Pięknie zarysowany owal twarzy, z wyraźnymi wypukłościami policzków i czoła, wyraźna linia podbródka, jędrna skóra to cechy młodej twarzy, które zawdzięczamy objętości. Gdy porównamy kształt twarzy do figury geometrycznej, to twarz dziecka i młodej osoby można wpisać w trójkąt zwrócony wierzchołkiem do dołu. To tak zwany "trójkąt młodości" – z wyraźnie zarysowaną okolicą policzkową, pełnymi skroniami i regularną linią żuchwy. Niestety , wraz z wiekiem ten trójkąt odwraca się i zamienia w „piramidę starości”: łagodne łuki zanikają, pojawiają się cienie i zmarszczki pod oczami oraz bruzdy w obrębie linii nosowo-wargowej, nadające twarzy smutny wygląd. Dzieje się tak z powodu zaniku i redystrybucji tkanki tłuszczowej, dochodzi także do zaniku kośćca, szczególnie w okolicy skroniowej, czoła, szczęki. Reasumując młody wygląd zawdzięczamy przede wszystkim objętości.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?