Wiotka skóra szyi

Na czym polega problem wiotkości skóry szyi?

Szyja skóry jest szczególnie wrażliwa i podatna na wysuszenie oraz wcześnie pojawiające się zmarszczki. Jako bardzo delikatny obszar szybko traci swoje napięcie, elastyczność i ładny, zdrowy koloryt.

Skóra szyi

W zależności od kondycji skóry lekarz wybiera odpowiednie leczenia. Metod jest wiele, najlepsze rezultaty osiągane przy regularnym stosowaniu różnych zabiegów:

Mezoterapia - to odżywcze koktajle, mające zadanie poprawić napięcie i sprężystość skóry, nawilżyć ją i uelastycznić. Rekomendowana jest osobom o młodszej i mniej zniszczonej skórze.

Preparaty Skinboosters – linia produktów sieciowanego kwasu hialuronowego, które wypełnią bruzdy na szyi, a docierając do głębokich warstw skóry, zapewnią jej rewitalizację i długotrwałą poprawę jej sprężystości. Dodatkowo stworzą konstrukcję zapobiegającą wiotczeniu skóry.

Osocze bogatopłytkowe zregeneruje tkanki, poprawi mikrokrążenie i odżywi skórę. Staje się ona bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki ulegają spłyceniu i poprawia się jej koloryt.

Laser frakcyjny znakomicie odświeży i wyrówna strukturę skóry. Zlikwiduje drobne zmarszczki i powierzchowne przebarwienia. Skóra stanie się gładsza w dotyku, odzyska blask i naturalny wygląd.

Jakie są przyczyny wiotkości skóry szyi?

Szyja – to bardzo newralgiczna okolica, z wyjątkowo delikatną skórą, ciągle w ruchu. Bruzdy pojawiają się na niej już w młodym wieku, czasami po 20 roku życia, zwłaszcza u osób korzystających z solarium. Często zapominamy o stosowaniu na niej filtrów słonecznych, z kolei używanie perfum przed wyjściem na słońce powoduje powstanie brązowych przebarwień. Przyczyną pojawiania się wiotkiej szyi jest najczęściej zaniedbywanie jej pielęgnacji, a w szczególności nawilżania. Skóra w tym miejscu ma bardzo mało gruczołów łojowych, więc nie może sama się nawilżać. Dodatkowo nakładają się procesy starzenia, które skutkują zanikiem kwasu hialuronowego czy kolagenu. Dlatego wiotka szyja jest problemem wielu osób, nie tylko w podeszłym wieku.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?