Wiotkość skóry twarzy

Na czym polega wiotkość skóry?

Starzenie się skóry to proces nieuchronny, związany z postępującym wraz z wiekiem starzeniem się całego organizmu. W przeciwieństwie do innych organów, zmiany w skórze są widoczne . Zmiany te zachodzą jednak nie tylko pod wpływem mijającego czasu, ale również wskutek działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych. I chociaż nie mamy wpływu na uwarunkowania genetyczne, decydujące o tempie starzenia się skóry, to możemy w pewnym stopniu ograniczać niekorzystny wpływ otoczenia.Odpowiednio ułożona i wdrożona terapia anti-aging może zatrzymać lub spowolnić działanie czasu

Skóra twarzy

Przyczynę wiotkości można rozwiązać podając kwas polimlekowy, preparat stymulujący produkcję własnego kolagenu. Efekty tego zabiegu będą widoczne najwcześniej po 4 tygodniach, gdyż zadaniem podanego preparatu jest stymulacja naturalnego kolagenu. Rezultat będzie narastał w czasie, co zapewnia pełną dyskrecją procedury. Wytworzony kolagen zapewni naturalny efekt, utrzymujący się do dwóch lat.
Dodatkowym zabiegiem jest implantacja nici rewitalizujących PDO. Wykonane są z rozpuszczalnej substancji, a podane w skórę inicjują proces odbudowy i regeneracji. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.

Jakie są przyczyny wiotkości skóry?

Wraz z wiekiem skóra zmienia się – traci swoją sprężystość i elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), maleje aktywność gruczołów potowych i łojowych. Słabną możliwości zatrzymywania wody przez skórę, a więc łatwiej ulega ona odwodnieniu. A to już krok o powolnego opadania, które dodatkowo wzmacnia grawitacja.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?