Wygładzanie zmarszczek mimicznych – czoło

Czym są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek działalności mięśni. Tworzą się niezależnie od wieku, zdarzają się często u osób już po 25 roku życia w wyniku indywidualnych predyspozycji. Nieleczone przekształcają się w zmarszczki trwałe czyli stałe załamania skóry.

Czoło

Terapia neurotoksyną BOT – jest jedyną metodą zapobiegania i leczenia zmarszczek mimicznych twarzy, która działa na ich główną przyczynę – mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z produktu jadu kiełbasianego, połączenia między nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane, co powoduje czasowe osłabienie mięśni danej okolicy twarzy. Zapobiega to marszczeniu się i fałdowaniu skóry nad nimi leżącej, jak również prowadzi do jej rozluźnienia i wygładzenia.

Jaka jest przyczyna powstawania zmarszczek mimicznych ?

Zmarszczki mimiczne - pojawiają się jako pierwsze spośród innych rodzajów zmarszczek. Ich powstanie jest konsekwencją ruchu brwi, mrużenia oczu, uśmiechania się. Naukowcy obliczyli, że każdego dnia mięśnie twarzy kurczą się około 15 000 razy. Na skutek zmniejszenia elastyczności skóry i obniżenia jej jędrności na twarzy, pojawiają się zmiany w postaci zmarszczek.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?