Wygładzanie zmarszczek mimicznych – okolica oczu

Czym są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek działalności mięśni. Tworzą się niezależnie od wieku, zdarzają się często u osób już po 25 roku życia, w wyniku indywidualnych predyspozycji. Nieleczone przekształcają się w zmarszczki trwałe czyli stałe załamania skóry.

Okolica oczu

Jedynym sposobem na korekcję przyczyny powstawania zmarszczek zewnętrznego kata oczu tzw. kurzych łapek - jest neurotoksyna BOT. Poprzez wstrzyknięcie w mięśnie niewielkiej jej ilości, zostają na jakiś czas zablokowane ich skurcze, co zapobiega marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Mimo, że okolica oczu jest bardzo wrażliwa, ukłucie nie jest zbyt bolesne, a zabieg trwa 10- 15 minut. Od razu możemy wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekt wygładzenia i poprawy napięcia skóry utrzymuje się pół roku. Relaksacja mięśni powoduje, że przez ten czas odzwyczajamy się od nadmiernych ruchów marszczących okolice oczu, skóra więc odpoczywa i nawet gdy preparat przestanie już działać, wygląda zdecydowanie młodziej.

Jaka jest przyczyna powstawania zmarszczek mimicznych?

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa. Dlatego od razu widać w tym miejscu zmęczenie, stres, nieprzespaną noc, no i …wiek. Okolica oczu starzeje się bardzo szybko. Pierwsze zmarszczki pojawiają się tutaj już w młodym wieku, około 20-25 roku życia. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka (ma ok. 0,5 mm, podczas gdy na policzkach ok. 2mm), a brak podskórnej tkanki tłuszczowej sprawia, że nie potrafi dobrze bronić się przed niekorzystnym wpływem środowiska, słońcem, zmianami temperatur. Poza tym znajdujące się wokół 22 mięśnie cały czas pracują, gdy się śmiejemy, mrużymy oczy, co dodatkowo sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych - tzw. „kurzych łapek”. Wraz z wiekiem skóra ma też coraz większą tendencję do wiotczenia i utraty jędrności.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?