Sucha, odwodniona skóra

Na czym polega problem suchej, odwodnionej skóry?

W okolicach 25 urodzin zaczynamy tracić naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy, który odpowiedzialny jest za nawilżenia skóry, a co się z tym wiąże utrzymaniem odpowiedniej jędrności i gładkości. Jego brak manifestuje się stopniowo coraz bardziej przesuszoną skóra, na której pojawiają się początkowo drobne zmarszczki. Skóra twarzy przestaje być napięta i pełna blasku.

Twarz

Podanie kwasu hialuronowego przywróci odpowiedni balans skórze, tworząc ją sprężystą i jędrną. Po zabiegu skóra wygląda znacznie młodziej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Zabiegi najczęściej rekomendowane są w serii, zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałych lub z licznymi fotouszkodzeniami.

Jakie są przyczyny odwodnionej skóry?

Starzenie się skóry to proces nieuchronny, związany z postępującym wraz z wiekiem starzeniem się całego organizmu. W przeciwieństwie do innych organów zmiany w skórze są widoczne. Zmiany te zachodzą jednak nie tylko pod wpływem mijającego czasu, ale również wskutek działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych. I chociaż nie mamy wpływu na uwarunkowania genetyczne, decydujące o tempie starzenia się skóry, to możemy w pewnym stopniu ograniczać niekorzystny wpływ otoczenia. Odpowiednio ułożona i wdrożona terapia anti-aging może zatrzymać lub spowolnić działanie czasu.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

Wiesz jakiego zabiegu potrzebujesz?